Rizika české jaderné zakázky století

Středa 19. června 2024, 10 až 15 hodin
Velký sál Supernova Enforum event space Rustonka, Praha

Tendr na výstavbu nových jaderných reaktorů se v posledních měsících stal významným tématem české veřejné debaty. Není divu, jde v něm o stovky miliard korun a aktéři jsou si vědomi, že velký projekt nemusí skončit úspěšně. Ostatně firmy, které se tendru účastní, mají za sebou některé neúspěšné projekty.

Jak nahlížejí na hospodářské výsledky a perspektivy účastníků tendru odborníci z Francie, Spojených států a Jižní Koreje, odkud firmy pocházejí? Jaké byly důvody prodražení projektů v Evropě a USA, které přivedlo účastníky tendru do existenčních potíží? Jaké jsou možnosti financování a kdo ponese rizika prodražení v České republice? Jaké mohou být důsledky vládních jaderných plánů pro státní rozpočet? Změní volby postoj Evropské komise k jaderné energetice?

Cílem mezinárodní konference NEC 2024 „Rizika české jaderné zakázky století“ je za účasti zahraničních i českých expertů podrobně diskutovat právě tyto otázky, které by v debatě o jaderném tendru měly hrát klíčovou roli.

 

Aktuálně

25. června 2024 – Konference je úspěšně za námi. Na webu již najdete prezentace či textové příspěvky přednášejících a panelistů, na videích ještě pracujeme. Podívat se můžete na první fotogalerii

19. června 2024 – Mezi panelisty konference bude chybět čerstvě znovuzvolený europoslanec Luděk Niedermayer, neboť v Bruselu právě probíhají klíčová jednání. Pro zájemce však svůj pohled na jadernou energetiku sepsal zde

17. května 2024 – Omlouváme se, ale dočasně jsme pro velký zájem zastavili další registrace zájemců o účast na konferenci. Zvýšení kapacity řešíme, další přihlášené budeme řadit mezi náhradníky. Děkujeme za pochopení.

6. května 2024 – Registrujte se na konferenci již dnes. Svou účast, prosíme, potvrďte nejpozději do 12. června. Zváni jsou novináři, veřejná správa, poslanci, senátoři, energetičtí odborníci, ekologické organizace a další zájemci o toto téma.